Ogólne zasady bezpieczeństwa w sieci

 

Poznaj najważniejsze zasady bezpieczeństwa w internecie

Komunikaty o bezpieczeństwie


11.01.2023 Uważaj na kontakt telefoniczny, sms’owy i mailowy ze strony oszustów o rzekomo zagrożonych Twoich oszczędnościach w banku.

 

Uważaj na połączenia telefoniczne, w których oszuści podszywają się pod pracownika banku lub inną osobę godną zaufania (np. pracownika Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, pracownika Związku Banków Polskich, czy policjanta). Podczas fałszywego połączenia na Twoim telefonie może wyświetlić się numer telefonu lub nazwa zaufanej instytucji.

Dowiedz się więcej


 

01.12.2022 Bezpieczne zakupy przedświąteczne – poradnik!

Zapoznaj się z poradnikiem przygotowanym przez FinCERT.pl, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Komendę Główną Policji o bezpiecznych zakupach przedświątecznych.

Dowiedz się więcej


 

23.11.2022 Ostrzegamy przed fałszywymi ofertami sprzedaży

Przed nami czas wyprzedaży i wzmożonych świątecznych zakupów. Zachowaj czujność i uważaj na fałszywe oferty sprzedaży. Oszuści mogą chcieć wyłudzić dane Twoich kart płatniczych lub dane dostępu do Twojej bankowości internetowej.

Dowiedz się więcej


 

 

08.02.2022 Uważaj na próby wyłudzenia poufnych danych przez telefon – przestępcy podszywają się pod pracowników banków lub innych zaufanych instytucji (np. policjantów)!

Uważaj na przestępców, którzy podszywają się pod pracowników banku lub innych zaufanych instytucji np. policjantów! Oszuści mogą korzystać z techniki spoofingu numeru telefonu w taki sposób, by na Twoim telefonie wyświetlił się numer infolinii banku lub zaufanego pracownika banku. W rzeczywistości chcą zdobyć dane do logowania, narzędzia autoryzacyjnego lub Twoje inne, równie cenne dane. Zachowaj ostrożność!

Dowiedz się więcej


 

17.01.2022 Uwaga na oszustwo "Zwrot 300 zł za szczepienie"!

Uważaj na fałszywą stronę, na której oszuści oferują zwrot 300 zł za szczepienie. Jeżeli wprowadzisz tam Swoje hasło do banku, trafi ono bezpośrednio do oszustów, którzy wykorzystają je do kradzieży środków.

Dowiedz się więcej

 


 

01.10.2021 Uważaj na próby wyłudzenia poufnych danych przez telefon – przestępcy podszywają się pod pracowników banków!

Uważaj na przestępców, którzy podają się za pracowników banku! Z reguły są to osoby o wschodnio brzmiącym akcencie. Dzwonią pod pretekstem weryfikacji podejrzanego logowania czy transakcji i proszą o instalację oprogramowania Any Desk. Przestępcy mogą korzystać z techniki tzw. spoofingu numeru telefonu, w taki sposób, by na Twoim telefonie wyświetlił się numer infolinii banku lub zaufanego pracownika banku. W rzeczywistości chcą m.in. zdobyć dane do logowania, narzędzia autoryzacyjnego lub Twoje inne, równie cenne dane. Zachowaj ostrożność!

Dowiedz się więcej


 

16.04.2021 Uważaj na SMS „Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne”

Uważaj na fałszywe SMS-y o zatrzymaniu przesyłki przez służby celne! Linki znajdujące się w SMS-ach kierują do strony, która udaje firmę kurierską i „zachęca” do pobrania aplikacji śledzącej przesyłkę. W rzeczywistości aplikacja to szkodliwe oprogramowanie.

Dowiedz się więcej

 


 

26.03.2021 Uważaj na próby wyłudzenia poufnych danych przez telefon – podszywanie się pod pracowników banku nadal groźne!

Uważaj na przestępców, którzy podają się za pracowników banku i przez telefon wyłudzają poufne dane dot. haseł, kodów PIN czy SMS! Przestępcy mogą korzystać z techniki tzw. spoofingu numeru telefonu, w taki sposób, by w Twoim telefonie wyświetlił się numer infolinii banku lub zaufanego pracownika banku. Dla uwiarygodnienia swojej legendy mogą podawać się za pracowników IT lub bezpieczeństwa.

Dowiedz się więcej

Free Joomla templates by Ltheme